REZERVASYON İÇİN ARAYIN
0850 255 19 53
0544 346 51 01
0544 346 51 00

2 GECE KONAKLAMALI ANTİK MANASTIR OTEL KONAKLAMALI KAZDAĞI EDREMİT ASSOS TURU

 • Bölge: KAZDAĞLARI EDREMİT ASSOS
 • Tarihler: 29-10-2019 - 31-05-2021
 • Konaklama:
 • Gidiş - Dönüş: OTOBÜS
 • Gezilecek Yerler: KAZDAĞLARI EDREMİT ASSOS
Eski Fiyat 859,00
Fiyat 599,00
İndirim%30

2 GECE KONAKLAMALI ANTİK MANASTIR OTEL KONAKLAMALI KAZDAĞI EDREMİT ASSOS TURU

ANTİK MANASTIR OTEL KONAKLAMALI KAZDAĞI EDREMİT ASSOS TURU
HER PERŞEMBE
YALNIZCA 599 TL

 

Otelde Akşam Yemeği ve Sabah Kahvaltısı Dahil

 

2 GECE 3 GÜN 

HER PERŞEMBE GECESİ KALKIŞLI

SÖMESTR'E ÖZEL HER GÜN KALKIŞLI

 

 

Kalkış Yerleri Ve Saatleri:

Kartal Köprüsü: 21:00

Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü: 21:30

Mecidiyeköy Mado  Önü: 22:00

İncirli Dilek Pastanesi Önü: 22:45

Beylikdüzü Metrobüs Durağı: 23:30

 

Tur Programı:

İstanbul – Kaz Dağlarına Yolculuk

Belirlenen noktalardan belirlenen saatlerde hareketle Kaz Dağlarına yola çıkıyoruz.

1.Gün 

Kazdağları - Hasan Boğuldu Şelalesi - Adatepe Köyü - Zeus Altarı - Pınarbaşı Milli Parkı - Tahta Kuşlar Etnografya Müzesi -  Athena Tapınağı

 Sabah alacağımız serpme kahvaltımız(ekstra) sonrası Oksijen yatağı olarak bilinen doğa harikası Kazdağları’nın muhteşem manzaraları eşliğinde doğası ve mitolojik öyküleriyle ünlü Hasanboğuldu, Sütüven Şelalesini gezmeye gidiyoruz. Sonrasında Taş ustalığının en güzel örneklerinin bulunduğu Adatepe köyü. Adatepe Köyünü geziyor, tarihte ilk güzellik yarışmasının yapıldığı Zeus Altarına uğrayıp buranın mitolojik öyküsünü dinliyoruz. Burada da manzaranın güzelliği adeta bizi büyülüyor. Bir sonraki durağımız özel bir müze olan Tahtakuşlar Köyündeki Etnografya müzesi. Kurucusu Alibey Kudar’ın kendine özgü anlatımı ile müzeyi geziyoruz. Sonrasında Yeşilyurt köyüne geçiyoruz. Köy gezisi sonrası yolumuz üzerinde Zeytinyağı Müzesinde zeytinyağı yapımı hakkında bilgiler alıp, tadım sonrası alışverişimizi yapıyoruz. Gezilerimizi tamamladıktan sonra akşem yemeği ve konaklamamız için Ayvalık'ta bulunan otelimize geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Serbest Zaman

Öğle Yemeği: Serbest Zaman

Akşam Yemeği: Otelimizde Sunulacaktır. (Tur Ücretine Dahildir)

Konaklama:Antik Manastır Otel

 

 

 

2.Gün 

Kazdağları Jeep Safari (Zirve) Turu

 

Bölgeye varışımız ardından ilk olarak kahvaltı molası sonrası Land Rover Jeeplerimize binerek Ege Bölgesi ile Marmara Bölgesini birbirinden ayıran, antik çağlarda "İda Dağı" olarak anılan Kaz Dağı, Biga yarımadasının en yüksek kütlesine doğru yola çıkıyoruz. Kazdağı Milli Parkı’na girmeden tanıtım noktasında Kazdağları ve güzergahımız hakkında bilgiler alıyor, Milli Park girişine ilerliyoruz. Yaklaşık 25 km’lik bir orman yolunda yukarı tırmandıkça doğal klima etkisini hissediyor ve ağaçların rüzgar nedeniyle belli yönde kümelenmiş dallarında da doğal değişimi bizzat görüyoruz. İlk durağımız Yayla Çeşme’ye vardığımızda efsanelere ‘bin pınar ida’ olarak geçen Kazdağları’nın berrak ve tatlı sularından içiyor, rehberimizden filmlere konu olan efsanlerden Hasan ile Emine’nin hüzünlü aşk hikayesini dinliyoruz. Kısa bir yürüyüş ardından jeeplerimize tekrar binerek eşsiz bir manzarayı ayaklarımız altına seren Kapı mevkii ardından orman yangın gözetleme kulesine doğru devam ediyoruz. Sarp kayalıkların üstüne kurulu, kuş bakışı dağa hakim olan bu noktada adeta bulutlar ülkesindesiniz... Zirveye adım adım yaklaşırken Kazdağları hakkındaki doğal, coğrafi ve tarihi bilgimiz ve dahası tatlı bir rüzgarın yüzümüzü okşayışı, oksijenin tüm vücudumuzu sarışıyla mutluluğumuz, huzurumuz katlanarak artıyor. Bölgedeki birçok yere, şenliğe, festivale ve turumuza adını veren Sarıkız Efsanesinin geçtiğine inanılan noktaya Sarıkız Zirveye ulaşıyoruz. Kısa bir yürüyüşle çıktığımız Sarıkızın sembolik mezarının (türbesi) bulunduğu alanda Sarıkız efsanesini dinliyoruz. Edremit Körfezi’nin güzelliği altında dileklerimizi tuttuktan sonra Tozlu Yayla’ya öğle yemeği için geçiyoruz. Rüzgarın dokunuşuyla şıkırdayan yapraklar, ona eşlik eden kuşların huzur dolu doğa sesi içinde yemek sonrası isteyen misafirlerimizle Kazdağı köknarını görmek için kısa bir yürüyüşe çıkıyoruz. Yürüyüş sonrası doğaya dokunup kendimizi dinlediğimiz turumuzun sonuna yaklaşıyoruz. Dönüş yolunda Zeytinli Beldesi’nde çaylarımızı içiyor, ardından  otel'e geçiyoruz akşam yemeği ve sabah kahvaltısı otelimizde olup tur ücretine dahildir. Dileyen Misafirlerimiz gece rehberimiz yapacağı Disco turuna katılabilirler.

 

Sabah Kahvaltısı: Akçay’da Serbest Zaman  

Öğle Yemeği: Bölgede Serbest Zaman

Akşam Yemeği: Otelimizde Açık Büfe Olarak Sunulacaktır. (Tur Ücretine Dahildir)

Konaklama: Grand Milano Hotel (Otelimiz yoğun sezonda değişiklik gösterebilir. Standart aynı kalmak şartıyla farklı bir otelle değiştirilebilir).

Mola Tesisleri: Susurluk Dinlenme Tesisleri

Rota: İstanbul – Akçay (390 km) Şehir içi gezileri (80 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe:470 Km

Otele Giriş Saati:18.30

 

 

3.Gün 

Assos - Assos Limanı - Bergama - Pergamon - Akropol ve İstanbul'a Dönüş:

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Roma döneminin en büyük gladyatör okullarından birine ev sahipliği yapmış olan Bergama’ya varacağız. Önce Bergama ovasının üzerinde yükselerek kentin üst yerleşimi olan Akropol'e ulaşacağız ve burada Roma öncesi döneme ait saray ve su sarnıçları gibi Helenistik kalıntıların yanı sıra kentin tepesine bir taç gibi yerleştirilmiş olan Traian tapınağını, mühendislik şaheseri alt dehlizlerini , bütün Bergama ovasına hakim manzarasını doya doya içimize çekeceğiz. Akropol’de henüz keşfimiz bitmedi. Antik dünyanın İskenderiye’den sonraki ikinci büyük kütüphanesi olduğu söylenen dev kompleks burada. Kütüphane’nin hazin sonunu öğrendiğimizde hüzünleneceğiz. Adının kökeninin Bergama’dan geldiği ve ilk kez bu kentte keşfedildiği söylenen parşömenin hikayesini kütüphanenin duvarlarının gölgesinde rehberimizden dinleyeceğiz. Antik dünyanın en dik tiyatrolarından biri olan Bergama tiyatrosunun oturma sıralarından alt terasa indiğimizde bizi antik dünyanın en ünlü yapılarından biri bekliyor olacak. Dünyanın 7 harikasının arasına girmesi gerektiği söylenen Zeus Altarı. Bugün Berlin Arkeoloji Müzesi’nde sergilenen bu şaheser, tüm cephesini çepeçevre kaplayan mermer rölyeflerle hiç şüphesiz ki bir başyapıt. Artık Akropol'ü bırakıp Bergama’ya inme zamanımız geldi. Bergama’nın tarihi merkezi belki de Türkiye’nin en fotojenik tarihi dokularından birine sahip.  İnsana zamanda donmuş hissi veren şirin Arasta’nın sokaklarında rehberimiz eşliğinde bir yürüyüş turu ve tarihi çınar altında bir kahve molasından sonra öğle yemeğimiz için serbest zamanımız olacak. Tabi ki, Bergama’nın meşhur lezzeti çığırtmayı ve Bergama köftesini tatmanızı tavsiye ederiz. Bu ziyafetten sonra, antik çağın en meşhur tıp insanı Galenus’u yetiştirmiş olan antik çağın ünlü hastanesi Asklepion’a geçiyoruz. Şifa tanrısı Asklepios’a adanmış bu antik çağ hastanesini, rehberimizin, o günün yaşamını ve hastane koşullarını gözümüzün önünde canlandıran anlatımları eşliğinde turluyoruz. Burada ilaçlı ve fizik tedavinin yanı sıra hastaların rüyaları da yorumlanıyor ve hatta rüya yorumları hangi tedavinin uygulanacağını belirliyordu. Bir hastaneden çok daha fazlası olan bu dev komplekste hatırı sayılır bir kütüphane, çamur ve termal havuzlar ve tabi ki Asklepios’a adanmış tapınak da görüp keşfedeceğimiz yapılar arasında. Tarihe, mimariye, arkeolojiye bir de Bergama Etnografya Müzesi'ni ekliyoruz. Ardından İstanbul'a doğru yola çıkıyoruz.
Yaklaşık 7 saat sürecek yolculuğumuzun ardından sizleri almış olduğumuz yerlere bırakarak bir dahaki turda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde Olup Açık Büfe Olarak Sunulacaktır (Tur Ücretine Dahildir)

Otele Çıkış Saati:08.30

Öğle Yemeği: Bergama'da Serbest Zaman ( Tur Ücretine Dahil Değildir)

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler:

 • Lüks Otobüsler İle Ulaşım
 • 2 Gece 4* Otelde Konaklama
 • 2 Set Menü Akşam Yemeği
 • 2 Açık Büfe Sabah Kahvaltısı
 • Otopark Ücretleri
 • Rehberlik Hizmetleri
 • Milli Park Girişleri
 • Bonjo Tur Asistanlık Bedeli
 • Bonjo Tur Seyahat Sigortası Paketi

 

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Kişisel Harcamalarınız
 • Yarım Pansiyonun Dışında Kalan Yemekler
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Müze Girişleri
 • Safari

 

Tur Tarihleri:    HER PERŞEMBE AKŞAMI HAREKET

 

Genel Detaylar

 • Rezervasyon ve bilgilendirme için 0850 346 51 00 ve 0544 346 51 00 numaralı telefonları arayabilirsiniz.
 • Tur ücreti; üç veya iki kişilik odada kişi başı fiyatıdır
 • Tek kişi katılmak isteyen misafirlerimiz 100 TL tek kişilik oda farkı ödemekle yükümlüdür
 • Turumuzda  2 yetişkin yanında 0/06 Yaş çocuklar koltuk talep edilmediği sürece ücretsizdir, koltuk talep edilirse 180 TL ödemekle yükümlüdür.  06/12 yaş çocuklar için 299TL ödemekle yükümlüdür.

İptal  -   İade Detayları

 • Satın aldığınız turu iptal ettirmek yalnızca iptal iade güvence paketi satın almanızla mümkündür. İptal iade güvence paketi tura 72 saat kala acenteye bildirmek şartıyla kullanıcıya % 100 Kesintisiz ücret iadesi sağlar. İptal iade güvence paketi yalnızca rezervasyon esnasında yapılır dışında kesinlikle yaptırılmamaktadır. İptal iade güvence paketi ücreti bu tur için 25 TL Olmaktadır. Satın almak istediğinizde rezervasyon esnasında personelimize bildirmeniz gerekmektedir. Turlarımız minumum12 kişi katılım olması halinde kesin kalkışlıdır. Mücbir sebepler veya Turumuzun 12 kişi altında kalması durumunda acenta turu en yakın tarihe erteleme hakkını saklı tutar. Tarih uygunlugu olmayan misafirler turlarını veya acentanın duzenlediği eş değer turları bir yıl boyunca açık tarih şeklinde kullanabilir. İptal iade sigortası dışında da kesinlikle iade yapılmaz.Rezervasyon yapan tüm misafirler bu turun kurallarını okumuş ve kabul etmiş sayılır.

       Rezervasyon Detayları

 • A - Yaptırmış olduğunuz rezervasyon  sonucunda kişisel mail adresinize veya telefon numaranıza Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı  tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Tur onay mesaji veya maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz.
 • B-İnternet üzerinden yaptırmış olduğunuz rezervasyon  sonucunda kişisel mail adresinize veya telefon numaranıza Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı  tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Tur onay mesaji veya maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz.
 • B - Tarafınıza gönderilen Tur Kayıt onay mesajınızı tur bitimine kadar saklamanız zorunludur. 
 • C - Rezervasyon yaptırılan kişi için gerekli irtibat bilgilerinin verilmesi zorunludur. Tarafımıza bu bilgiler eksik verildiği takdirde oluşabilecek olası aksiliklerde Bonjo Tur Sorumlu tutulamaz.

    

     Ulaşım Detayları

 • Turlarımızda ulaşımın sağlandığı araçlar kişi sayısına göre belirlenmektedir. Araçlarımız turizm taşıma belgeli konforun en üst seviyede tutulduğu araçlardır.
 • Ulaşımda ön sırada, arka sırada, cam tarafı, koridor tarafı veya kapı yakını şeklinde koltuk garantisi verilmemektedir.
 • Ulaşımda rezervasyonu birlikte alınan misafirlerimizin koltukları yan yana verilmektedir.

     Fiyatlandırma

 • Tur Fiyatımız net olarak verilir sonrasında ek bedel vs. hiçbir ücret çıkarılmamaktadır.
 • Bayram döneminde yoğunlukta dolayı bölgede olan fiyat artışlarına dolayı fiyatlarımıza 20 TL Bayram Farkı Eklenir.

     Tur Programı Detayları

 • Tur programında gezilecek yerlerdeki süreler değişmemek şartıyla Rehber ve Acente tur programın gidişatı ve gezilecek yerlerin sıralamasını değiştirme hakkını tur boyunca saklı tutar.
 • Turumuzda gezilecek yerlerde yolun kapanması, restorasyon vs. durumlarda acente sorumlu değildir.