KAYIT    İLETİŞİM
  • KAKAVA ŞENLİKLERİ EDİRNE TURU: KAKAVA ŞENLİKLERİ EDİRNE TURU
  • KAKAVA ŞENLİKLERİ EDİRNE TURU: KAKAVA ŞENLİKLERİ EDİRNE TURU
  • KAKAVA ŞENLİKLERİ EDİRNE TURU: KAKAVA ŞENLİKLERİ EDİRNE TURU
  • KAKAVA ŞENLİKLERİ EDİRNE TURU: KAKAVA ŞENLİKLERİ EDİRNE TURU
  • KAKAVA ŞENLİKLERİ EDİRNE TURU: KAKAVA ŞENLİKLERİ EDİRNE TURU
  • KAKAVA ŞENLİKLERİ EDİRNE TURU: KAKAVA ŞENLİKLERİ EDİRNE TURU
KAKAVA ŞENLİKLERİ EDİRNE TURU

KAKAVA ŞENLİKLERİ EDİRNE TURU

EDİRNE KAKAVA HIDIRELLEZ ŞENLİKLERİ

GÜNÜBİRLİK EDİRNE

KAKAVA ŞENLİKLERİ FESTİVAL TURU

05:30 Maltepe Kapet

06:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü

06:30 Beşiktaş Yıldız Camii Önü

07:00 İncirli Ömür Plaza Önü

07:30 Beylikdüzü Migros

Türk Dünyasında önemli günlerden sayılan Hızır ve İlyas Peygamberlerin bir gül ağacının dibinde buluştukları inancı Hıdrellez’in Romanlardaki sevinci Kakava olarak anılmaktadır.Hızır ve İlyas Peygamberler, Hükümdarın ordusundaki iki askerdir. Ölümsüzlük suyunu (Ab-ı Hayat) aramaya çıkarlar. Yolculukta, Hızır ve İlyas peygamberler diğer askerlerden ayrılıp bir subaşında durup, yemek yemek için yanlarında bulunan kurutulmuş balığı çıkartırlar. Tam bu esnada deniz suyu balığa sıçrar, balık canlanır ve suya atlar. Böylece Hızır ve İlyas Peygamberler ölümsüzlük suyunu bulmuş olurlar.Bu sırada bir melek gelir. Hızır ve İlyas’ın kıyamete kadar yaşayacaklarını, fakat Hızır’ın karada, İlyas’ın denizde ihtiyacı olanlara yardım edeceklerini bildirir. Hıdrellez günü yani 6 Mayıs’ta Hızır ve İlyas’ın buluştuklarına, onların buluşmalarıyla ölü tabiatın canlandığına inanılır. Halk inanışına göre 6 Mayıs’ın yağmurlu geçmesi, Hızır ve İlyas’ın buluştuklarında sevinçlerinden ağlamalarının ve bulutların da onlara katılmalarının bir ispatıdır.

Romanların bir yıl boyunca sabırsızlıkla bekledikleri ve büyük hazırlıklar yaparak kutladıkları en önemli günlerden biri KAKAVA günüdür.

Edirne'de baharın habercisi olarak kabul edilen Hıdrellez ve Kakava Şenlikleri 5-6 Mayıs tarihlerinde kutlanır.

Siz değerli misafirlerimizle Bereketin artması, güzelliklerin paylaşılması, Arınma ve doğanın uyanışını selamlama niyetlerimizle festivalimize araç içerisindeki ikramlarımızla keyifli bir yolculuğa başlangıç yapıyoruz. Bonjo Tur misafir perverliğinde yaklaşık olarak 3 saat süren yolculuğumuz ardından Edirne’de enfes serpme kahvaltımızı alarak güne başlıyoruz.

Edirne programımıza Edirne savunmasında önemli yer tutan Şükrü Paşa'nın Anıtı ve müze olarak düzenlenen tabyalar ile başlıyoruz. Daha sonrasında görkemiyle insanı büyüleyen Mimar Sinan'ın ustalık eseri Selimiye Camii’ni geziyoruz. Edirne'nin Ünlü Ali Paşa Çarşısı’nda badem ezmesi, meyve sabunları, süs süpürgelerinden dilerseniz sevdiklerinize hediye alabilirsiniz.

Öğle yemeği için Edirne’nin Meşhur Tava Ciğerini yemek üzere Restaurantımıza gidiyoruz. Öğle Yemeği sonrası Meriç Nehri kenarında serbest zaman veriyoruz. Fotoğraf severler birbirinden güzel kareleri Meriç Nehrinin birbirinden güzel verdiği pozları ölümsüzleştirebilirler.

Daha sonrasında II. Beyazıt Külliyesi’ne hareket ediyor ve II. Beyazıt'ın inşa ettirdiği ve içinde cami, medrese, Bimarhane, tabhane ve aşevinin bulunduğu Beyazıt Külliyesi'ne geziyoruz. Avrupa Birliği'nden ödül alan Tıp Tarihi Müzesi'ni de içine alan Külliyeyi gezdikten sonra Kakava Şenlikleri’nin yapıldığı Sarayiçi ‘ne hareket ediyor Hıdırellez (Hz. Hızır ve Hz. İlyas) Baharı Karşılama Merasimi ’ne 16.30’da katılıyoruz. Romanların"KAKAVA ŞENLİKLERİ" eşliğinde gönlümüze ektiğimiz dilek filizlerinin baharda açacak çiçeklerle yeşermesi ümidi ile sevincimizi müzikler eşliğinde kutluyoruz. . En büyük kakava ateşini görüp inanca göre 3 kez üzerinden atlayanın dileği gerçekleşir rivayetini dileyen misafirlerimiz şansını deneyebilir yaklaşık 2 saat sürecek olan festivalimiz ardından 19:00 gibi neşemizide paket yapıp bizi neşesi ile karşılayan Edirne’ye veda ediyor ve İstanbul'a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. İstanbul’a varışımız ile keyifli bir başka Bonjo Tur organizasyonunda görüşmek üzere siz değerli misafirlerimize veda ediyoruz

Sabah Kahvaltısı : Yöresel Edirne Köy Kahvaltısı

Menü :

Edirne Peyniri

Trakya Kaşarı

Ev Reçeli

Çokokrem

Yeşil Zeytin

Siyah Zeytin

Bal

Tereyağ

Salam

Sosis

Sigara Böreği

Güveçte Menemen

Domates

Salatalık

Simit

Sınırsız Çay

Öğle Yemeği : Köfteci Bahribey Serbest Alakart Menü.

Menü :

Edirne Tava Ciğer

Mevsim Salatası

Meşrubat

Alışveriş İçin Önerimiz : Ali Paşa Çarşısı Keçecizade.

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

•Neoplan – Mercedes Travego Marka Otobüsler ile Ulaşım,

•Tüm Çevre Gezileri,

•Yöresel Edirne Köy Kahvaltısı,

•Profesyonel Rehberlik Hizmetleri,

•Parka giriş ve Müze Ören yeri giriş ücretleri,

•Bonjo Tur Güvencesi,

•Bonjo Tur otobüsü içerisindeki ikramlar,

•Öğle Yemeği

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

•Akşam Yemeği,

•Kişisel Harcamalar.

TAVSİYELER

Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka vb. bir kıyafet, tüm gezilerimizi gündüz yapacağımız için dudak koruyucu krem ve şapka, yapacağınız alışverişler için küçük bir çanta ve tabiki en önemlisi fotoğraf makinesi ve yedek hafıza kartı yanınıza almayı unutmayınız.

İPTAL VE İADE GÜVENCE PAKETİ

Tura çıkış gününden; 72 Saat (3 Gün) öncesine kadar rezervasyon iptal talebinde bulunulması veya değişiklik halinde koşulsuz yüzde 100 kesintisiz iade garantisi sunuluyor. 1, 2 veya 3 gece konaklamalı turlarda sigorta bedeli kişibaşı 20 TL dir. 4 gece ve üzeri konaklamalı turlarda sigorta bedeli kişibaşı 30 TL dir.

Rezervasyon Detayları

A - Yaptırmış olduğunuz rezervasyon sonucunda kişisel mail adresinize veya telefon numaranıza Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Tur onay mesaji veya maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz.

B-İnternet üzerinden yaptırmış olduğunuz rezervasyon sonucunda kişisel mail adresinize veya telefon numaranıza Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Tur onay mesaji veya maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz.

B - Tarafınıza gönderilen Tur Kayıt onay mesajınızı tur bitimine kadar saklamanız zorunludur.

C - Rezervasyon yaptırılan kişi için gerekli irtibat bilgilerinin verilmesi zorunludur. Tarafımıza bu bilgiler eksik verildiği takdirde oluşabilecek olası aksiliklerde Bonjo Tur Sorumlu tutulamaz.

ÖNEMLİ DETAYLAR

* Bu turda Müze kart verilmemektedir.

* Çocuk İndirimleri 2 yetişkin yanında kaldığı takdirde geçerlidir. Tek bir çocuk için kullanılır.

* 0 – 6 yaş çocuklar otobüste koltuk almadıkları takdirde ücretsizdir.

* Turlarımız, Tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre; 10-15 kişi arası özel dizayn minibüsle, 15-29 kişi arası lüks küçük otobüs (midibas), 29 kişi üzeri ise 46 veya 55 kişilik özel Turizm araçlarıyla yapılacaktır. Büyük araç garantisi verilmez.

* Turlarımızda; cam kenarı veya koridor, ön veya arka koltuk garantisi verilmez. Koltuk numaraları kesin kayıt sırasına göre verilir

* Acente, aynı standartta veya üst standartta olmak koşuluyla otel değiştirme hakkını saklı tutar.

* Üç kişilik odalarda üçüncü yatak diğer yataklar ile aynı standartlarda olmayabilir

NOT: Bayram periyodunda 10 TL ' lik fiyat farkı uygulanır.

* Tek kişilik Konaklama yapacak olan misafirler acenteye 60 TL extra ödeme yapmaları gerekmektedir

* Fiyatlar Özel günler ve bayram dönemleri için geçerli değildir

İADE VE DEĞİŞİKLİK

Misafirler, İptal ve değişiklik taleplerini Yurt içi turlarda hareket tarihinden -7- gün öncesinden Yurt dışı turlar da ise 10 Gün öncesinden acenteye yazılı olarak bildirmekle ve acentenin onayını almakla yükümlüdür. Bayram ve Resmi tatil dönemi turlarında ise bu süre Yurt içi ve Yurt dışı turlar da 14 gündür. Uçaklı Turlarda ise rezervasyon sonrası iptal ve değişiklik talepleri kabul edilmeyecektir.

Tur programında yer alan güzergâh üzerinde oluşabilecek tüm mücbir sebeplerde araç rehberi güzergâhta ve tur programda değişiklik yapabilir ve acente bu durumdan sorumlu tutulamaz.

Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde acente geziyi bir sonraki doluluk tarihine kaydırma hakkını saklı tutar. Konaklamalı turlar ve da günübirlik turlar da 1 gün önceden acente misafirlerine bildirimde bulunur.

Acente Ve Acente rehberi gerek duyulan hallerde ve katılımcı sayısında oluşabilecek değişiklikler sebebi ile tur programının akışını daha verimli hale getirebilmek amacı ile gezilecek yerlerin güzergâhında, konaklama yapılacak Otellerde ve kullanılacak araç tiplerinde (Otobüs, minibüs, midibüs) ve geçilmesi planlanan sınır kapılarında değişikliğe gidebilir. Turu satın alan misafirler kendileri ve refakatçileri adına bunu kabul etmiş sayılırlar.

Rezervasyon esnasında kesinlikle Koltuk Numarası sözü ve garantisi verilemez. Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda acente misafirlerine 1(bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. Çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.

* Turlarımız, Tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre; 10-15 kişi arası özel dizayn minibüsle, 15-29 kişi arası lüks küçük otobüs (midibas) 29 kişi üzeri ise 46 veya 55 kişilik özel Turizm araçlarıyla yapılacaktır. Büyük araç garantisi verilmez.

* Turlarımızda; cam kenarı veya koridor, ön veya arka koltuk garantisi verilmez. Koltuk numaraları kesin kayıt sırasına göre verilir

* Acente, yeterli kişi sayısı oluşmadığı takdirde haber vermek koşulu ile turu iptal etme hakkını saklı tutar.

Acente rehberi içerik aynı kalmak şartı ile, gerekli gördüğü hallerde misafirlerimizin tur programından daha çok verim alabilmesi için gezilecek yerlerin güzergahında ve saatlerinde değişiklik yapabilir.

Otobüsler: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)

• Mercedes Travego/Tourismo: 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

• Neoplan Cityliner/Tourliner: 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

• Mitsubishi Safir: 54+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)

Midibüsler: (17 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır)

• Isuzu Turkuaz: 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

Minibüsler: (16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır)

• Vw Volt: 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

• Vw Volt El: 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

• Mercedes Sprinter: 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

• Mercedes Sprinter El: 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı


YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınAKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#180
LOKASYON:
Edirne (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Otobüs    Minibüs, Van   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

TAKSİT SEÇENEKLERİ

Tüm Kartlar:
TaksitAylıkToplam
2 51,39 TL 102,77 TL
3 34,57 TL 103,70 TL
4 26,16 TL 104,62 TL
6 17,75 TL 106,47 TL
9 12,04 TL 108,33 TL
1 kişi / grup için örnek taksit tablosudur

İLETİŞİM

info@bonjotur.com
0850 255 19 53
Kocatepe Mah. Recep Paşa Cad. No:12 Edes Apt. K:2 D:8
    Taksim Beyoğlu
7536
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.